Nie brakuje osób, które chcą posiadać balkon dostawny tego typu. Dlaczego jest to tak popularne rozwiązanie? Co wziąć pod uwagę w czasie wykonywania takich konstrukcji?

Balkon dostawny z konstrukcji stalowej – najważniejsze zalety

Sporo osób zastanawia się, dlaczego warto w ogóle postawić na balkon dostawny z konstrukcji stalowej. Okazuje się, że plusów wynikających z podjęcia tej decyzji jest naprawdę dużo. Przede wszystkim, dobrze wykonany balkon dostawny z konstrukcji stalowej sprawi, że przestrzeń użytkowa konkretnej nieruchomości się zwiększy. Nie brakuje zaś osób, które marzą o posiadaniu własnego balkonu. W momencie budowania na przykład domu, czasami nie myślimy o takich dodatkach. Dopiero po pewnym okresie przekonujemy się, że są one tak naprawdę wyjątkowo użyteczne. Czasami ma miejsce nieco inna sytuacja – ludzie kupują dom bez balkonu. Wszystko poza tym się zgadza: cena, lokalizacja, metraż itp. Potem właściciele zdają sobie jednak sprawę, że balkony to bardzo przydatne elementy wyposażenia konkretnych nieruchomości. Na szczęście nie trzeba rezygnować ze swoich planów. Można bowiem zdecydować się na balkon dostawny z konstrukcji stalowej. To sposób pozwalający na zwiększenie liczby miejsc, gdzie będzie można pracować, odpoczywać, rozmawiać z członkami rodziny, znajomymi itp. Balkony przydają się tak naprawdę przez cały rok. Nie ma przeszkód, by umieścić tam pościel, żeby się wywietrzyła. Niektórzy lokują tam też suszarki z praniem. Dzięki temu elementy garderoby bardzo ładnie potem pachną. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na balkon dostawny z konstrukcji stalowej? Nie da się ukryć, że to sposób na to, by poprawić walory wizualne danej nieruchomości. Obecnie jest bardzo szerokie pole do manewru. Bez żadnego kłopotu można zatem zdecydować się na różne gabaryty, kolory itp. To okazja, by perfekcyjnie dopasować balkon dostawny z konstrukcji stalowej do danego miejsca i swoich indywidualnych preferencji. Fachowcy zwracają uwagę na jeszcze jeden aspekt. Chodzi o to, że dobrze wykonany i solidnie zamontowany balkon dostawny z konstrukcji stalowej poprawia też bilans energetyczny konkretnego budynku. Dodatkowo posiadając elementy tego typu nie musimy martwić się np. koniecznością hydroizolacji. Nie jest wymagane ocieplenie betonowej płyty balkonu, czy też wykańczanie go różnymi płytkami…

balkon dostawny z konstrukcji stalowej

Jakie cechy musi spełniać balkon dostawny z konstrukcji stalowej?

Tego aspektu pod żadnym pozorem nie można traktować po macoszemu. Należy podkreślić, że balkon dostawny z konstrukcji stalowej musi być bardzo solidnie wykonany. Warto zatem decydować się jedynie na takie elementy, które są realizowane zgodnie z rozmaitymi normami. Na szczęście są na rynku fachowcy, którzy korzystają z odpowiednich, starannie wybieranych materiałów. Potem, w czasie produkcji, stosują zaś nowoczesne, sprawdzone metody. Tak wykonane konstrukcje stalowe są m.in. wyjątkowo odporne na działanie rozmaitych, niekorzystnych czynników atmosferycznych. Chodzi m.in. o wiatr. Konstrukcja musi być wytrzymała, by silne podmuchy w żaden sposób na nią negatywnie nie oddziaływały… Co jeszcze jest istotne? Odporność na korodowanie. Dlatego tak ważne jest, żeby balkon był zrealizowany z wysokiej klasy materiałów. Wtedy będzie to inwestycja na długie lata. Każdemu kupującemu powinno zależeć też na bezpieczeństwie. Z tego względu należy decydować się jedynie na taki balkon dostawny z konstrukcji stalowej, który będzie wytrzymały na konkretne obciążenia. Trzeba zatem zwracać uwagę na ten właśnie parametr.

Balkon dostawny z konstrukcji stalowej – etapy powstawania

W przypadku konstrukcji stalowych – służących do wykonywania porządnych, solidnych balkonów dostawnych – używa się odpowiednich profili otwartych albo zamkniętych. Warto wybierać jedynie takie elementy, które są dobrze zabezpieczone np. przed korodowaniem. Nierzadko w czasie realizacji używa się także lakierów proszkowych. Jak zaś wygląda sam proces powstawania balkonów? Trzeba zauważyć, że eksperci najczęściej rekomendują konstrukcje samonośne, które są oparte na wcześniej postawionych słupach. Ważne jest także to, by jeden bok został właściwie przymocowany do ściany konkretnej nieruchomości. Jak można to zrobić? Stosuje się tutaj m.in. wieszaki, które są mocowane do murów. Tak, by balkon dostawny był odporny np. na działanie wiatru. W trakcie wykonywania tego zadania zwraca się uwagę także na to, by było równo. Co jeszcze można ewentualnie użyć? Są to belki. Te akcesoria są przykręcane do ściany nośnej danej nieruchomości i łączone z elementami balkonu dostawnego. Najlepiej, by tymi wszystkimi zadaniami zajęli się specjaliści. Z jednej strony tacy właśnie eksperci posiadają odpowiednie doświadczenie. To nie wszystko. Z drugiej strony korzystają też z nowoczesnego sprzętu i zweryfikowanych metod. Dzięki temu balkon dostawny z konstrukcji stalowej będzie szybko i precyzyjnie zamontowany. To oczywiście wpływa na bezpieczeństwo i wygodne użytkowanie tych dodatkowych elementów wyposażenia konkretnych nieruchomości.