Każdego roku zainteresowanie halami stalowymi wzrasta. Coraz więcej ludzi decyduje się na takie właśnie inwestycje, bowiem stanowią one doskonałą alternatywę dla murowanych konstrukcji. Zalet ich wyboru jest naprawdę bardzo dużo, stąd też taka opcja to najlepszy wybór, jakiego tylko można dokonać. Dawniej stalowe budynki były jedynie obiektami tymczasowymi, dziś są w pełni funkcjonalne i mają zastosowanie dosłownie wszędzie. 

Dlaczego warto stawiać hale stalowe?

Zalet tego typu rozwiązań jest bardzo dużo. Największą z nich jest na pewno szybki proces wznoszenia hal. Wystarczy tylko otrzymać zezwolenie na budowę, by ekipa fachowców mogła teren zabezpieczyć i rozpocząć działanie. Takie hale stalowe są również stosunkowo tanie, jeśli porównamy je z halami murowanymi. Są one wytrzymałe, bowiem stal jest z jednej strony bardzo elastyczna, z drugiej zaś niebywale solidna. Oczywiście nie można również i nie zwrócić uwagi na kwestię możliwej modyfikacji hali, jeśli jest taka potrzeba, jak również i na jej zdemontowanie i rozłożenie w innym miejscu. Na pewno dużą zaletą jest także i jej wszechstronne zastosowanie. Takie hale można bowiem wykorzystać w każdej gałęzi przemysłu, począwszy od handlu, przez rolnictwo, po samą produkcję. 

Jak wygląda proces budowy hali stalowej?

Pierwszym krokiem jest wykonanie projektu. Należy więc zatroszczyć się tutaj o każdy, najmniejszy nawet element, począwszy od niezbędnej specyfikacji po wykonanie rysunków technicznych i samego projektu. Niezbędne jest także uzyskanie stosownych zezwoleń na budowę i zapewnienie odpowiednich warunków BHP, jakie są tutaj niezbędne. Im lepsza firma, która posiada w swoich szeregach kompetentnych projektantów, tym większa gwarancja udanej inwestycji. Co dalej?

Następnym krokiem jest odpowiednia praca nad podłożem. Należy je tak przygotować, wyrównać i uzbroić teren pod fundamenty, by stworzyły solidną podstawę dla całej konstrukcji. Gdy wszystko będzie już gotowe, można fundamenty wylać. Klient ma do wyboru dwa rozwiązania – tradycyjną formę fundamentów lub montaż gotowych elementów. Zdecydowanie lepsza będzie opcja pierwsza, bowiem co do drugiej pojawiają się kwestie sporne, co do samej wytrzymałości.

hala stalowa

Przychodzi więc czas na konstrukcję. Najpierw należy postawić elementy nośne, a później profile wzmacniające. Te muszą być montowane w przeciwną stronę. Jak długo trwają takie prace? Wszystko tak naprawdę jest uzależnione jest od tego, jaką powierzchnię ma dana hala i jakim sprzętem oraz maszynami konkretna firma dysponuje. Często w przypadku renomowanych firm, z pomocą dźwigów i specjalistycznych maszyn, konstrukcję stalową na tym etapie można wykonać w 1 – 2 dni. 

Kiedy już konstrukcja stoi, następnym etapem jest obudowanie takiej hali przy użyciu ocynkowanej blachy trapezowej lub zastosowaniu innego, równie dobrego poszycia. Tego typu działania wymagają niezwykłej precyzji, dlatego też trwają one nieco dłużej, tak, aby całość mogła być wykonana w pełni profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

Inspekcja budynku

Postawienie hali stalowej tak naprawdę nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Dobra firma jest w stanie wykonać takie prace w kilkanaście dni. Aby jednak mieć pewność, że postawiony obiekt spełnia swoje zadania, bardzo ważnym elementem jest przeprowadzenie gruntownej inspekcji budynku, jak również i odebranie stosownej dokumentacji, jaka potwierdza, że hala jest gotowa do użytkowania. Wiadomo, iż kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo, a tym właśnie zajmuje się inspekcja budowlana, która musi wszystko dokładnie sprawdzić, by mieć pewność, że zgadza się na użytkowanie budynku absolutnie bez żadnych zastrzeżeń. 

Hale stalowe – przyszłością budownictwa

Jesteśmy przekonani o tym, że hale stalowe stanowią absolutnie przyszłość dla budownictwa i w Polsce i na całym świecie. Ich zalet jest tak dużo, iż inwestorzy z czystą przyjemnością decydują się na takie właśnie rozwiązania, które okazują się być bardzo opłacalne i warte wyboru. Najważniejsze jest tylko to, by postawić na firmę, która cieszy się dobrą opinią na rynku i ma grono zadowolonych odbiorców. Mając pewność, że ta konkretna spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby, można z nią rozpocząć współpracę. 

Postawienie hali jest dużą inwestycją, a dla wielu ludzi ogromną szansą na spełnienie zawodowych planów. Wydając na taki obiekt duże pieniądze lub biorąc na niego kredyt, chcemy uzyskać to, co najlepsze. Na pewno hale stalowe zdecydowanie prześcigają już te murowane, ale tylko wtedy, gdy wykonywane są one przez najlepsze firmy na rynku. Jeśli więc chcą Państwo postawić na tego typu inwestycję, to jesteśmy przekonani o tym, że właśnie ona okaże się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Szybkość, oszczędność pieniędzy, trwałość budynku, a do tego i szerokie jego zastosowanie. Czy można chcieć czegoś więcej? Jesteśmy przekonani o tym, że taki wybór to najlepsza inwestycja dla każdego inwestora.